Regulamin zakupów:

1. Składanie zamówień

Aby zamówić dowolny produkt dostępny w sklepie internetowym www.formal.pl należy założyć konto podając przy tym swoje dane osobowe, które są niezbędne do weryfikacji zamówienia oraz do późniejszej jego realizacji. Następnie można złożyć zamówienie dodając interesujący Państwa produkt (lub kilka produktów) do swojego koszyka.
Po prawidłowym złożeniu zamówienia automatycznie zostanie wysłane potwierdzenie, na podany adres e-mail. Korekty do swojego zamówienia można wprowadzić tylko przed jego zatwierdzeniem do realizacji. Późniejsze korekty będą traktowane jako kolejne, odrębne zamówienie.
Zamówienie nie będzie zrealizowane w przypadku błędnie wypełnionego formularza danych osobowych lub gdy dane te będą niekompletne.

2. Warunki dostawy
Produkty wysyłane są przez 5 dni roboczych od poniedziałku do piątku. Wysyłki nie są realizowane w soboty i niedziele oraz w święta.Zamówienia traktowane są jako „dzisiejsze” jeśli zostały złożone do godz. 12 dnia roboczego. Zamówienia składane po godzinie 12 traktowane są jako złożone następnego dnia roboczego.

Przesyłka nadana za pośrednictwem firmy kurierskiej, danego dnia roboczego, powinna dotrzeć na miejsce następnego dnia roboczego w godz.8-16 (oprócz sobót, niedziel i świąt). Sklep zastrzega sobie możliwość dostarczenia towaru, firmą kurierską do 48 godzin, po złożeniu zamówienia. Czas oczekiwania na dostawę przesyłki, za pośrednictwem Poczty Polskij, paczka ekonomiczna, to ok 5 dni roboczych. Okres realizacji zamówień zależy od dostępności i popularności produktów. Przybliżony przewidywany czas oczekiwania na produkt podawany jest na stronie obok produktu.
 

3. Bezpieczeństwo przesyłki
Produkty, które zostaną zamówione będą doręczone wprost do Państwa firmy lub mieszkania sprawdzoną przez nas firmą kurierską DPD/ OPEK lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Zamówiony towar jest wysyłany w oryginalnym opakowaniu lub opakowaniu zastępcznym, zabezpieczającym produkty w czasie transportu.

Zasady odbioru przesyłek:

 •  Klient oczekujący na przesyłkę powinien przed przybyciem kuriera przygotować narzędzie, którym będzie mógł przeciąć taśmy i opakowanie zewnętrzne przesyłki w celu sprawdzenia zawartości.
 • Jeśli w trakcie zamawiania Klient wybrał opcję płatności “za pobraniem” należy przygotować kwotę do zapłaty. 
 • Po przyjeździe kuriera należy pokwitować i opłacić przesyłkę (jeśli nie była opłacona wcześniej przelewem). W obecności kuriera sprawdzić jej stan zewnętrzny, rozpakować i sprawdzić stan oraz kompletację zawartości.
 • Jeżeli wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości typu: uszkodzenia mechaniczne, niezgodność kompletacji, należy zażądać od kuriera sporządzenia protokołu szkody.
  W protokole zawrzeć należy:
  - informacje o oznaczeniach ostrzegawczych na zewnątrz opakowania( czy były- nalepki “ostrożnie szkło”, “góra dół”, taśma klejąca lub firmowa)
  - informacje o zabezpieczeniu przesyłki z zewnątrz i wewnątrz opakowania(karton, wypełnienie)
  - informacje o uszkodzeniach(które elementy i w jaki sposób zostały uszkodzone)
 • Zaistniałe zdarzenie należy niezwłocznie zgłosić telefonicznie i przesłać kopię protokołu szkody (fax' em lub pocztą) do nadawcy .
 • W przypadku prawidłowo sporządzonego protokołu gwarantujemy naprawę szkody w ciągu 3 dni roboczych od chwili otrzymania kopii protokołu.

4. Koszty przesyłki
Koszty przesyłki, są uzależnione od wybranej formy dostawy ( Poczta Polska lub firma kurierska OPEK lub DPD ) oraz uzależnione od wybranej formy płatności. Jeżeli przy produkcie, widniej informacja "Dostawa gratis", oznaczo to iż koszty przesyłki są po stronie sklepu i Klient nie zosaje obciążony kosztami przesyłki. Szczegółowe infromacje o kosztach dostawy, są dostępne po zalogowaniu do sklepu.

 5. Warunki płatności

Na etapie zamawiania produktu Klient wybiera jeden z dwóch sposobów płatności:

  • "ZA POBRANIEM" czyli opłacenie przesyłki przy odbiorze prosto do rąk kuriera dostarczającego przesyłkę
  • "PRZEDPŁATA NA KONTO" czyli klient wpłaca na konto firmy FORMAL EUROPE Sp. z o.o. kwotę za towar.

Zamówiony towar zostaje wysłany bezpośrednio po odnotowaniu wpływu na konto:
PEKAO S.A. o/Rybnik Nr konta: 24 1240 4357 1111 0010 2660 5468 
FORMAL EUROPE Sp. z o.o.  ul. Budowlanych 99, 44-210 Rybnik

 

6. Warunki gwarancji
Wszystkie produkty w sklepie www.formal.pl
 posiadają gwarancję. Gwarancja ważna jest wraz z dowodem zakupu ( paragon, faktura ), który należy okazać. Gwarancja i sposób jej realizacji jest zależny od warunków ustalonych przez konkretnego producenta. Precyzyjne warunki gwarancji określone są w karcie gwarancyjnej.

7. Ochrona danych
Ujawnienie danych jest całkowicie dobrowolne jednak niezbędne w celu dokonania rejestracji i dokonania zakupów. Wszystkie udostępnione w formularzu rejestracyjnym dane są chronione i wykorzystane przez FORMAL EUROPE Sp. z o.o. w celu dokonania sprzedaży, wysyłki i zafakturowania zamówionego produktu. Dane korespondencyjne wykorzystamy również do prowadzenia ewidencji klientów i rozesłania informacji promocyjnych dotyczących produktów i sklepu www.formal.pl . Ujawnione informacje personalne nie będą nigdy przekazane przez FORMAL EUROPE Sp. z o.o. osobom trzecim oraz innym firmom nie wchodzącym w skład firmy FORMAL EUROPE Sp. z o.o.. Przekazane nam dane osobowe są traktowane zgodnie z wymaganiami polskiego prawa w zakresie OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH.

8. Jakość produktów
Wszystkie sprzedawane w sklepie internetowym
www.formal.pl produkty są oryginalne, nowe i pełnowartościowe. Pochodzą z legalnych źródeł, najczęściej importowane przez naszą firmę. Wszystkie posiadają gwarancję określoną przez producenta. W szczególnych sytaucjach dopuszcza się sprzedaż urządzeń używanych, ale informacja to powinna być widoczna dla Kupującego.

Promocje

Szpachla DecoLiss 65 cm z uchwytem (0,40mm)

203,25 zł bez VAT

(z VAT: 250,00 zł)

PRZEDTEM: 255,00 zł

Szpachla DecoPlast 30 cm PLASTIKOWA

77,24 zł bez VAT

(z VAT: 95,01 zł)

PRZEDTEM: 97,00 zł

Uchwyt uniwersalny do wałków 12

130,08 zł bez VAT

(z VAT: 160,00 zł)

PRZEDTEM: 163,00 zł

Kompletna oferta specjalna

Kontakt

FORMAL EUROPE Sp. z o.o.
ul. Podmiejska 77,
44-207 Rybnik

Telefon: +48 32 42 43 876
E-mail: info@formal.pl
Web:     www.formal.pl

Napisz do nas